09382975618

 

09123498666

 
Search

چرا نصب جک ضرورت دارد؟

نصب جک پارکینگی بر روی درب های پارکینگ ضرورت دارد , علاوه بر اینکه باعث امنیت بیشتر پارکنیگ خواهد شد باعث کاهش دزدی اتومبیل توسط سارقان می شود. در این مقاله از سایت "تسنیم بی ام سی" به بررسی کامل دلایل اهمیت و نقش جک پارکینگی می پردازیم. با ما همراه باشید.

نصب جک پارکینگی بر روی درب های پارکینگ ضرورت دارد , علاوه بر اینکه باعث امنیت بیشتر پارکنیگ خواهد شد باعث کاهش دزدی اتومبیل توسط سارقان می شود. در این مقاله از سایت "تسنیم بی ام سی" به بررسی کامل دلایل اهمیت و نقش جک پارکینگی می پردازیم. با ما همراه باشید.

جک پارکینگی چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی اکثر درب پارکینگ‌های عمومی، خصوصی و منازل دارای سیستم‌های اتوماتیک هستند. جک برقی پارکینگ که امروزه باعث آسان شدن کار مردم در عبور از درب‌ها شده است به نام جک برقی مدرن نیز شناخته می‌شود.

با قدرت و توانایی منحصر به فرد جک‌ها در باز و بسته کردن درب‌ها قابلیت نصب در درب‌های تک لنگه و دو لنگه را با ابعاد، وزن و ترددهای مختلف دارند. بدین صورت که بازوهای آنها در یک طرف درب‌های تک لنگه و دو طرف درب‌های دو لنگه به عملیات باز شدن راحت درب‌ها به شما کمک می‌کند.

در نتیجه در این گونه درب‌ها با فشار دادن دکمه‌ای به راحتی می‌توانید درب را به آسانی باز و بسته کنید و دیگر نیازی نیست که برای هر بار باز و بسته کردن درب از ماشین خود پیاده شوید.

از جک درب در چه مکان هایی استفاده میکنند؟

برای درب های مکان هایی چون پارکینگ، منازل، هتل ها، رستوران ها و … از جک درب استفاده میکنند.

امروزه بیشتر درب‌ های پارکینگ‌ های اماکن عمومی، منازل و خصوصی دارای سیستم‌ های اتوماتیک می باشد.

یکی از انواع متنوع درب‌ اتوماتیک، جک درب پارکینگ می باشد که بطور کلی جک پارکینگ وسیله ایست که باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی محل کار را بطور اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت انجام داده و راحتی و امنیت را به ارمغان می‌آورد.

ضرورت نصب جک پارکینگ

جک درب پارکینگی چه اجزایی دارد؟

  • جک بازویی: جک بازویی درواقع ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی می‌باشد.
  • فلاشر: فلاشر درواقع با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نشان می‌دهد.
  • ریموت کنترل: ریموت کنترل وسیله ارتباطی کاربر با مرکز فرمان می‌با شد که غالباً ۲ ریموت کنترل در پکیج وجود دارد.
  • مرکز فرمان: همانطور که از اسم آن مشخص است وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ می‌باشد.
  • چشمی: چشمی به دلیل داشتن سیستم مادون قرمز اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی حس کند، از باز و بسته شدن درب جلوگیری می‌کند و مانع از صدمه زدن درب به خودرو می‌شود.

جک های درب پارکینگ چگونه کار میکند؟

جک ها از طریق موتور الکتریکی کار می‌کنند که دارای منبع تغذیه ای سی و دی سی میباشد ریموت ها بر روی مدار فرمان کد می‌شود زمانی که ریموت فشرده شود دستوری به مدار فرمان داده می‌شود و جریان به بازوهای جک فرستاده شده و درب باز می شود .

جک درب پارکینگ در حالت حرکت می‌تواند به احتمال زیاد خطرناک باشد می‌تواند جسمی یا شخصی بین درب باشد و درب بر روی آن بسته شود، برای جلوگیری از این موضوع جک ها دارای  فتوسل میباشند. فتوسل ها تجهیزات کوچکی هستند که رو به رو هم بر روی دیوار پارکینگ نصب می شوند زمانی که شیئی و یا شخص بین درب قرار داشته باشد این فتوسل ها اجازه بسته شدن درب را بر روی آن نمی دهد تا آن مانع کامل از سر راه کنار برود.

پس این قطعه کوچک در جک بسیار حائز اهمیت است شما باید برای کارکرد درستش  آن را مدام چک کنید و سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید.

همچنین میتوانید ازنوار های امنیتی لاستیکی برای لبه اصلی درب پارکینگ خود استفاده کنید زمانی که این لبه های لاستیکی به جسمی برخورد کنند اولا خسارتی به جایی نمی گذارند، بلکه باعث توقف درب می‌شوند و آن را از اجسام گیرکرده بین درب دور می کند.

بهترین اقدامی که شما می توانید هنگام باز و بسته شدن درب انجام دهید این است که از آن دوری کنید و تداخلی در کارکرد آن ایجاد نکنید. همچنین به طور مرتب فلاشر جلو درب را چک کنید تا درست عمل کند و هنگام باز و بسته شدن روشن باشد زیرا این یک وسیله هشدار است و به وسایل نقلیه و افراد هشدار میدهد دربی در حال بسته یا باز شدن است.

مزایای استفاده از جک پارکینگی

مزایای استفاده از جک پارکینگی - دلایل اهمیت استفاده از جک پارکینگی :

درب های قدیمی پارکینگی  که به طور سنتی کار می‌کنند از لحاظ ایمنی ضعیف و خطرناک هستند، چون به راحتی توسط سارقین باز می‌شود، اما استفاده از جک پارکینگی ایمنی منزل شما را بالا می برد و کار را برای سارقین سخت می‌کند.

علاوه بر حفظ امنیت و ایمنی باعث راحت شدن کار شما می شود، به طور مثال در فصل زمستان که هوا بارانی و برفی است نیاز ندارید از ماشین خارج شده و درب را دستی باز کنید و یا آخر شب با وجود خطرات زیاد نیاز به پیاده شدن از خودرو نیست به راحتی با فشار یک دکمه درب اتومات باز میشود .

دربهای اتوماتیک می‌توانند حتی با اکسس کنترل ها ادغام شوند و توسط کارت و تگ و یا اثر انگشت درب پارکینگ باز شود، که این مورد از لحاظ ایمنی بسیار عالی است. شما محدودیتی در انتخاب جک درب پارکینگ ندارید، امروزه در بازار انواع جک های اتوماتیک وجود دارد، فقط کافی است مشخصات درب خود را به یک کارشناس حرفه‌ای بدهید تا مناسب ترین جک را از لحاظ کیفیت و قیمت به شما معرفی کند.

جک های پارکینگی دارای ریموت کنترل با فرکانس های متفاوت می باشد که می توان از فاصله های کم یا زیاد درب را باز کند اما بهتر است شما آن را از فاصله نزدیک استفاده نمایید تا از لحاظ ایمنی دچار مشکل نشوید زیرا ممکن است از راه دور درب را باز کنید و تا زمانی که خودرو شما به درب برسد شخص بیگانه و یا سارق از درب وارد ساختمان شود.

همچنین می توانید از ریموت های غیر قابل کپی استفاده نمایید تا در صورت گم شدن و یا دادن ریموت خود به  شخصی نتوانند از آن کپی بگیرند .جک درب پارکینگ دارای دکمه خلاص کن می باشد زمانی که برق برود و یا مشکلی در کارکرد جک باشد با فشردن دکمه خلاص کن درب  به حالت دستی باز و بسته می شود .

جکهای پارکینگی نیاز به توجه و نگهداری دارند باید هر چند وقت یک بار آنها را چک و سرویس ،روغن کاری کنید تا کارکرد خود را به درستی انجام دهند و طول عمر آنها پایین نیاید. جک های پارکینگی در حفظ امنیت ساختمان بسیار موثر هستند اما ممکن است استفاده نادرست از آن حوادث جدی را ایجاد کنند.

برای آشنایی با اجزای جک پارکینگی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

Leave your comment
Filters
Sort
display