09382975618

 

09382975618

 
جستجو

راهبند چیست؟

راهبند چیست؟

راهبندها تجهیزاتی هستند که در مکان های پر تردد مثل ورودی کارخانه ها، عوارضی ها، مجتمع های مسکونی و ... استفاده می شوند و به دو صورت کلی دسته بندی می شوند :

روش اول : از نظر نوع کارکرد و قابلیت

روش دوم : سیستم محرکه داخلی

از نظر نوع کارکرد یا بازگشایی و انسداد مسیر دو نوع راهبند اهرمی و ستونی موجود می باشد.

راهبند اهرمی معمول ترین و ارزان ترین نوع راهبند می باشد که یک کابینت به ارتفاع یک متر روی زمین به صورت عمود نصب می شود و یک اهرم به طول های گوناگون از ۲ تا ۸ متر مسیر عبور و مرور خودروها را کنترل میکند.

راهبندهای ستونی نیز که به آنها بولارد نیز گفته می شود به صورت استوانه هایی هستند که داخل زمین قرار گرفته اند و با خارج شدن از سطح زمین مسیر تردد را مسدود می کند و گرانترین و همچنین ایمن ترین نوع راهبند می باشد.

از لحاظ استقامت نیز این نوع از بادوام ترین نوع راهبند به حساب می آید.

راهبند ها همچنین از نظر سیستم محرکه به دو نوع راه بند مکانیک و هیدرولیک تقسیم بندی می شوند که الکترومکانیک دارای میزان تردد در ساعت کمتر و قیمت پایین تر اما الکتروهیدرولیک دارای میزان تردد بسیار بالا و قیمتی بالاتر می باشد.

 

راهبند |‌راهبند زنجیری 

دیگر مدل های راهبند کدام اند؟

 

1.راهبند بوم دار : این راهبند از پرمصرف ترین راهبندها می باشند که در اکثر مکان های پر تردد از آن استفاده می شود. از این راهبند برای جلوگیری از ورود و خروج وسایل نقلیه غیر مجاز از معبر است و امنیت مکان در اولویت های بعدی قرار میگیرد. این نوع راهبند می تواند به دستگاه های کنترل تردد، تگ خوان و کارتخوان نیز وصل شود تا عبور و مرور ساده تر شود.

2.راهبند اتوماتیک زنجیری : استفاده از این نوع راهبند امنیت را بیشتر می کند و یک زنجیر به طول ۶ متر از سمت چپ و راست کشیده شده و تا ارتفاع ۶۰ سانت محکم مانع از عبور می شود.

3.راهبند تشریفاتی : این راهبند ها دارای کاربند های منحصر به خود است که در فروشگاه ها، موزه ها و مواردی از این قبیل استفاده می شود و بیشتر برای مشخص سازی مسیرهای پر تردد بکار گرفته می شود و همچنین می توان از آن برای ایجاد صف انتظار نیز استفاده کرد.

4.راهبند آکاردئونی : این راهبند به دلیل شباهت به آکاردئون اهمیت زیادی دارد . مزیت این نوع از راهبند علاوه بر مسدود سازی مسیر به مدت طولانی میتواند در منطقه ای بسیار اندک انبار شود .

5.زرهی اتوماتیک : این نوع از راهبند ها ضریب ایمنی بالایی دارند و در مبادی ورودی مکان های نظامی، امنیتی، مراکز حساس سیاسی و... مورد استفاده قرار میگیرد و نقش بسیار بالایی در جلوگیری از ورود عناصر ناخواسته ، خودروهای دیگر، خودروهای تروریستی و بمب گذاری شده دارند.

 

دلیل اهمیت راهبند چیست؟

 

این وسیله از لحاظ امنیتی بسیار مهم است زیرا اگر جلوی درب ورودی قرار نگیرد افراد به سادگی و بدون هیچ آنالیزی می توانند وارد ملک شوند . اما وجود این راهبند باعث می شود تا فرد ماشین مورد نظر را بررسی کرده و اگر مورد تایید بود اجازه ورود دهد و اگر مشکوک بود از ورود آن جلوگیری کند و اینگونه از امنیت مکان مورد نظر نیز حفاظت کند.

 

نحوه عملکرد راهبندها چگونه است؟

 

راهبند ها سیستم الکترومکانیکی دارند که دارای الکتروموتور و گیربکس متصل به بازو یا پیستون می باشد. دارا بودن گیربکس باعث ایجاد سرعت ثابت و آرام در ستون متحرک یا بازو راهبند می شود.

تابلو مرکزی بعضی از راهبندها قابلیت هماهنگی با کلیه سیستم های کنترل تردد را دارد. میتوان با افزودن حسگرهای مادون قرمز یا انواع دیگر حسگرها سیستم را کاملا ایمن و هوشمند ساخت تا احتمال برخورد بازوی راهبند با وسیله عبور کننده به صفر برسد.

همچنین امکان بالا بردن بازو به صورت دستی در هنگام قطع برق نیز ممکن است .

دستگاه های راهبند معمولا از روش های زیر فرمان میگیرند :

1.فرمان دستی از طریق شستی های استپ و استارت و از داخل اتاق نگهبانی

2.فرمان دستی از راه دور توسط ریموت کنترل

3.استفاده از سیستم رایانه ای

4.استفاده از سیستم کارت مغناطیسی یا رمز دار

5.جعبه فرمان های سکه ای

6.استفاده از حسگرهای مادون قرمز

 

 گیت های کنترل تردد نفر رو در کجاها استفاده می شود و چه ویژگی هایی دارد؟

 

مناسب برای کنترل عبور و مرور نفرات در اماکن اداری و فرودگاه ها و مترو

امکان کنترل با سیستم کارت خوان و ثبت ورود و خروج نفرات

قابلیت ارائه در انواع تمام قد و نیم قد و شیشه ای و سه شاخه و باله ای

جنس بدنه از استیل و یا ورق فولادی

طراحی فوق العاده زیبا

 

راهبند زرهی اتوماتیک | راهبند چیست؟ 

چه مواردی را باید قبل از نصب راهبند در نظر بگیرید؟

 

محل فوندانسیون باید از دیوار پشتی حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر فاصله داشته باشد تا هنگام بسته شدن راهبند ، بوم انتهایی آن به دیوار برخورد نکند. اگر مسیر نفر رو از همان مسیر خودرو است و درب نفر رو پیش بینی نشده است حدود ۷۰ سانتی متر پشت راه بند فضا خالی بگذارید تا افراد از پشت راهبند  عبور کرده و تا حد امکان از تردد نفر از جلو جلوگیری شود تا هم افراد شناسایی شود و هم از آسیب رسیدن به بوم راهبند جلوگیری می شود.

 

اتصال راهبند با سیستم های کنترل تردد چگونه انجام می شود ؟

 

انواع سیستم های کنترل تردد برای اتصال با راه بند به قرار زیر می باشد.

دستگاه کارتخوان ورود خودرو :

این سیستم کم هزینه ترین سیستم است و روش آن اینگونه است که باید کارت خود را نزدیک ریدر کنید تا راه بند باز شود. این دستگاه می تواند به نرم افزار وصل شود و ورود و خروج را ثبت نماید تا در صورت نیاز هزینه پارکینگ محاسبه شود.

سیستم کنترل تردد خودرویی RFID :

در این روش دو عدد آنتن در ورودی و یا خروجی پارکینگ نصب می شود و این آنتن ها به یک اکسس نصب می گردد و اکسس از طریق نرم افزار به کامپیوتر متصل می شود و خودروهایی که مجوز ورود دارند باید برچسب های مخصوص خود را روی شیشه خودرو نصب کنند.

با نزدیک شدن خودروهایی که به این برچسب ها مجهز هستند می توان بدون توقف وارد پارکینگ شوند.

سیستم پلاک خوان خودرویی:

سیستم پلاک خوان خودرو برای اماکنی استفاده می شود که نیاز به شناسایی خودرو همراه با شرنسینان است که برای این کار دو دوربین برای ورودی و خروجی پارکینگ تعبیه می شود و این دوربین ها به کامپیوتر وصل می شود.

خودروها در هنگام ورود در صورتی که در لیست مجاز باشند راه بند باز می شود و دوربین یک عکس از خودرو به همراه سرنشینان تهیه و به فایل ورود آن خودرو پیوست می دهد.

 

راهبند میله ای 

خرید راهبند اتوماتیک به چه صورت است؟

 

برای خرید راهبند باید چند نکته را توجه داشت این که کارکرد مورد نظر شما چیست؟ حال باید بین راهبند زنجیری و میله ای یکی را انتخاب کنید . میزان بودجه ای که کنار گذاشته اید در خرید نوع محصول مهم است .

اگر تردد ماشین ها زیاد است می توانید از نمونه هیدرولیک راه بند استفاده کرد.

 

تعمیر راهبند اتوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

برای تعمیر و نگهداری راهبند اتوماتیک حتما از متخصص این کار کمک بگیرید زیرا دستکاری آن بدون اطلاعات فنی می تواند آسیب های جدی به راهبند شما وارد کند.

شما می توانید برای تعمیر راهبند باما در تماس باشید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display