09382975618

 

09382975618

 
جستجو

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

سیستم های درب بازکن اتوماتیک جهت  اهدافی چون کنترل تردد افراد، کنترل تبادل دمای داخل و خارج ساختمان و مسائل حفاظتی و امنیتی در مکان های مختلفی برروی انواع گوناگون درب ها مانند درب گاراژ،درب حیاط ،درب ورودی ساختمان نصب و مورد استفاده قرار می گیرد.

بعد از نصب درب های اتوماتیک می توان تنها بافشار دادن دکمه یک ریموت کنترل از فاصله مناسب درب راباز و بسته کرد و یا با نصب سنسور هنگام عبور و مرور دررا به طور اتوماتیک بازو بسته کرد.مهم ترین عامل در درب های اتوماتیک بازو بسته شدن ایمن آن و کارایی محصول در سال های اخیر است به طوری که با حداقل هزینه و حداکثر عمر برای مشتریان کار کند .

 

اجزای درب اتوماتیک

 

1-   تابلوی فرمان ( مرکز کنترل )

2-   مولد درب اتوماتیک ( تولید نیروی حرکتی ) مانند بازوها و جک

3-   میکرو سویچ

4-   فلاشرها

5-   چشمی

6-   ریموت درب پارکینگ

7-   قفل برقی

8-   قفل مکانیکی

 

اجزای بازکننده درب های اتوماتیک

 

1-تسمه فویلی ، 2-موتور گیربکس ، 3-کنترلر ، 4-چشم الکترونیکی ،5- ریل و اجزای دیگر

تسمه به صورت رفت و برگشتی کار می کند و یک لنگه از درب ها به خط پایینی تسمه و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه متصل می شود.

 درنتیجه وقتی موتور به یک جهت می چرخد یک لنگه از درب ها به خط پایینی و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه متصل میشود و وقتی که موتور به یک جهت می چرخد ،دولنگه درب از هم فاصله می گیرند و وقتی موتور به جهت دیگر می چرخد دولنگه درب به سمت هم می آیند.

 

 کاربرد درب های اتوماتیک

 

1-مصرف در مکان های نظامی و جاهایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند کاربرد دارد.

2-مصرف در مکانهایی که میزان مصرف انرژی در آنها مهم است مانند دربهای اتوماتیک هتلها وفروشگاه ها
3-مصرف در مکان های رفاهی مانند درب پارکینگ منازل ، دربهای اتوماتیک بیمارستان ها و ...
4-مصرف در مکان های بهداشتی مانند درب برقی آزمایشگاهها و درب برقی اتاق عمل
5-سرعت بخشیدن به کار و جایگزین نیروی انسانی در مکان های صنعتی

 

انواع درب های اتوماتیک

 

1-   درب کشویی ( بر اساس نیروی کششی کار میکند)

2-   درب اتوماتیک دو لنگه ( بر اساس تغییر طول بازو کار میکند)

3-   درب اتوماتیک کرکره ای ( بر اساس نیروی چرخشی کار میکند)

4-   درب اتوماتیک زیر سقفی ( بر اساس نیروی چرخشی و کششی وارد بر در کار میکند)

5-   درب اتوماتیک زیر سطحی ( براساس نیروی چرخشی وارد بر محور درب کار میکند)

 

نصب درب اتوماتیک ریلی

 

ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که یک لنگه درب (که معمولا بیشتر از دو و نیم متر است )به صورت ریلی  به سمت چپ یا راست رفته و فضای ورودی را به طور کلی باز می کند.

 این گونه درب ها برای مکان هایی استفاده می شود که به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز دارند و اندازه درب آنقدر بزرگ باشد که استفاده از مدل هایی مشابه صرفه اقتصادی نداشته باشد. درب های ریلی را می توان در پارکینگ های مسقف و باز استفاده نمود زیرا معمولا باز و بسته شدن این درب ها کم صدا می باشد.

درایران نصب درب اتوماتیک معمولا در مکان های صنعتی و منازل مسکونی استفاده می شود .ازجمله محدودیت های درب های ریلی به کند بودن سرعت باز و بسته شدن آن و داشتن فضایی معادل اندازه خود درب در سمت چپ یا راست درب ورودی است.سیستم های اتوماتیک مناسب بااین گونه درب ها به طور کلی تنوع خاصی نداشته و به یک صورت کار می کنند آن هم این است که معمولا موتور گیربکس رادر انتها ،  بالا و یا پایین آن نصب کرده و در موازات چرخ دنده آن ریل را روی درب سوار می کنند. حال حرکت چرخ دنده ریل را به حرکت در آورده و در نتیجه درب به جلو و عقب حرکت خواهد کرد.

 

فواید استفاده از حس گر ایمنی در لبه های درب اتوماتیک

 

اگر سیستم درب های اتوماتیک به وسایل امنیتی مناسبی مجهز نگردند علیرغم تمام فوایدی که دارند می توانند خطر ساز باشند. لبه های ایمنی نوعی از تجهیزات امنیتی درب های اتوماتیک هستند که در لبه های دور قاب درب قرار میگیرند. این تجهیزات بر اثر برخورد یک مانع با استفاده از سنسورهای حساس به فشار عمل میکنند به این صورت که در حین بسته شدن درب در صورت لمس کردن لبه ها با مانع پیامی به درب بازکن ها فرستاده می شود که حرکت درب و یا جهت حرکت درب را معکوس میکند.

به دلیل آنکه لبه های ایمنی از طریق کابل کشی وصل میگردند بهتر است از نوع بیسیم آن استفاده کرد که آسان تر و کارا تر از نوع کابل کشی شده آن است.

 

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با مزایای درب اتوماتیک و درب اتوماتیک شیشه ای می توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display