09382975618

 

09123498666

 
Search

News

تولید جدید ترین حسگر دنیا به نام حسگر راداری

دوشنبه, 20 مرداد,1399

تولید جدید ترین حسگر دنیا به نام حسگر راداری

 

 

 

 

به گزارش تسنیمBMS به نقل از دیجیتال ترندز، گوگل بدین منظور فناوری را ابداع کرده که Soli نام دارد و از طریق انتشار امواج راداری و استفاده از یک حسگر می تواند اشیای گوناگون را هوشمند کند.

 

 

آیا این حسگر امکان انجام پردازش های رایانه ای با استفاده از امواج راداری را دارد

 

بله

 

امکان انجام پردازش های رایانه ای با استفاده از امواج راداری یکی از اهداف مهم پژوهشگران است که چند سالی است تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام می شود.

 

می خواهید دیگر سنسور های هوسمند را بشناسید

 

انواع سنسور های خانه هوشمند (سنسور های مهم خانه هوشمند)

 

گوگل در سال ۲۰۱۵ موفق به تولید حسگرهای کوچکی شد که قادر به کنترل اشیای مختلف از طریق انتشار امواج راداری بودند. فعال کردن حسگرهای یادشده تنها با باز و بسته کردن همه انگشت ها در برابر حسگرهای یادشده ممکن می شود.  

 

 

حالا بعد از گذشت حدود سه سال این فناوری با همکاری محققان دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند ارتقا یافته تا بتوان حسگرهای راداری مذکور را برای کنترل انواع و اقسام لوازم موجود در منازل به کار گرفت. حسگرهای Soli گوگل می توانند با دقت بالا با اشیای مختلف تعامل کنند و بدین منظور از همان حرکات دست استفاده می شود.

 

 

این فناوری می تواند انقلابی در زمینه هوشمندسازی منازل ایجاد کند. به عنوان مثال حسگر یادشده قادر به شمارش تعداد ورقه های کاغذ، شمارش تعداد شن های یک ساعت شنی، بررسی ساختار ابزار مختلف و غیره از طریق ارسال امواج راداری است. فناوری یادشده در آینده مدیریت تمامی لوازم منزل را تنها با حرکات دست ممکن خواهد کرد.

 

شاید دوست داشته باشید بدانید

 

مقایسه ساختمان های هوشمند در ایران و جهان
 
 
 
 
حسگر راداری
 
 
 
 
 

با ما خانه ات را هوشمند کن

 

شاید دوست داشته باشید در باره  هوشمندسازی خانه به چه روش هایی اجرا می شود؟ بدانید  فقط کافیست روی لینک زیر کلیک کنید

 

هوشمندسازی خانه به چه روش هایی اجرا می شود؟

Leave your comment
Filters
Sort
display