09382975618

 

09382975618

 
جستجو

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

هوشمند سازی و تجهیزات خانه هوشمند برای افراد زیادی از کشور ما کلمه ی بیگانه ایست زیرا بیشتر افراد در طبقه متوسط قرار دارند و بیشترین فکری که دارند خرید یک خانه با حداقل سرمایه است.

اما با این حال همه ما در زندگی یکبار به خانه ای مدرن فکر کرده ایم و آن را در ذهن خود برای خودمان تصور کرده ایم.

به عنوان مثال وقتی از خواب بیدار می شویم بدون حرکتی فقط با ریموت بتوان پرده اتاق. را کنار بزنید، پنجره ها و درها را باز کنید ، میزان نور اتاق را کم و زیاد کنید محتویات یخچال را روی گوشی خود چک کنید ، صداها رو تنظیم کنید و کلی کارهای هیجان انگیز دیگر می توانید انجام دهید.

البته الان می توان گفت داشتن همچین خانه ای دیگر رویا نیست و با تجهیزات هوشمندی که در حال حاضر وجود دارد به واقعیت تبدیل شده است.

 

تجهیزات خانه هوشمند :

 

هر سیستمی برای آنکه کار کند نیاز به تجهیزات دارد و تجهیزات خانه هوشمند به ساکنین خانه کمک می کند تا آنها بتوانند آنگونه که دوست دارند خانه و محیط خود را کنترل کنند. زمانی به یک خانه هوشمند گفته می شود که تمامی تجهیزات آن با یکدیگر در ارتباط باشند و همگی امنیت و اسایش را برای ساکنین خانه فراهم کنند.

خانه های هوشمند علاوه بر این سه هدف اصلی را نیز دنبال می کنند :

  •       بهینه سازی مصرف انرژی
  •       امنیت
  •       کنترل و مدیریت

در تجهیزات هوشمند همه وسایلتان به اینترنت وصل شده و به آنها طی برنامه ای که می دهید به جای خدمتکارتان تا نور اتاق مطالعه تان را نیز تنظیم می کند. می توانید با این تجهیزات آب استخر منزلتان را گرم کنید .

 

انواع سیستم های هوشمندسازی شده :

 

1. دوربین مدار بسته

2.پرده ، سایبان ، درب ، کرکره

3.تجهیزات صوتی و تصویری

.پارکینگ هوشمند

5.اعلام و اطفاء حریق

6.اتوماسیون فضای سبز و باغچه

 

وسایل هوشمند سازی ساختمان :

 

تجهیزات خانه هوشمند به دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تقسیم می شود و به منظور استفاده از تجهیزات الکترومکانیکی برای کاهش مصرف انرژی و حذف خطاهای انسانی می باشد. تجهیزات سخت افزاری ساختمان شامل پردازنده مرکزی ، ‌رله ها ، سنسورها ، کلید لمسی و ... می باشد و در بخش نرم افزار شامل برنامه هایی جهت اتوماسیون ، نمایش آنلاین و کنترل تجهیزات یک خانه می باشد.

 

تجهیزات هوشمند

 

در حالت کلی تجهیزات خانه هوشمند را می توان به سه دسته تقسیم کرد :

 

سنسورها و ورودی ها

فعال سازها و خروجی ها

رابط های کاربر

 

در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم :

 

سنسورها و ورودی ها :

1.سنسور نور

2.ترموستات هوشمند

3.تجهیزات تشخیص هویت

4.سنسورهای تشخیص حریق

5.دوربین های مدار بسته و ...

 

فعال سازها و خروجی ها :

 

1.فعال ساز روشنایی

2.فعال ساز تجهیزات HVAC

3. فعال ساز و موتورهای پرده و سایبان

4.قفل برقی و تجهیزات کنترل نردد

5.تجهیزات اعلا و اطفای حریق

 

رابط های کاربر :

 

1.موبایل و تبلت

2.پنل لمسی

3.اینترنت

4.ریموت کنترل

5.کلید هوشمند و ...

 

پردازنده مرکزی خانه هوشمند :

 

به طور معمول هسته مرکزی وسایل هوشمندسازی ساختمان می باشد که به همراه میکروکنترلر با کمک تجهیزات دیگر استفاده می شود. پردازنده مرکزی وظیفه برقراری ارتباط میان تمامی اجزاء و اجرای برنامه های از پیش تعیین شده را دارد.

 

سنسورهای هوشمند :

 

یکی دیگر از وسایل هوشمند سازی ساختمان ها سنسورها می باشند. سنسورها تجهیزات هوشمندی هستند که اطلاعات را از محیط اطراف گرفته و در اختیار پردازنده مرکزی قرار می دهد که با توجه به نوع کاربری و نیاز افراد از سیستم هوشمند سنسورهای مختلفی قابل انتخاب می باشد.

سنسور حرکتی، نشت آب ، امواج مادون قرمز ، ارسال امواج رادیویی و ... نمونه هایی از وسایل پرکاربرد در هوشمند سازی ساختمان ها می باشند.

 

قفل هوشمند :

 

یک قفل هوشمند از بلوتوث برای ارتباط با اسمارت فون و شناسایی کاربر برای باز کردن یا بستن قفل درب استفاده می شود. میشود حتی برای کسانی که اسمارت فون ندارند کلیدهای مخصوصی داد و یا حتی می توان کلیدهای ویژه دیجیتالی را به افرادی که برای مدتی قصد ورود و خروج دارند داد و زمانی که کارشان به اتمان رسید کلید اطلاعات خود را از دست می دهد و دیگر نیازی به تعویض قفل در برای جلوگیری از سرقت نیست.

 

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display